Vrtec Škofljica je vesela hiša, v kateri želimo skozi igro, s spoštljivostjo in z dobrimi medsebojnimi odnosi zagotoviti otroku varno in spodbudno okolje, razvijati ustvarjalnost ter otroka popeljati na pot samostojnosti in odgovornosti.
Preko vrednot stremimo k izboljšanju kakovosti vrtca.
Vsi zaposleni sprejemamo, dopuščamo in spoštujemo enkratnost, drugačnost, različnost vsakega in vseh: staršev, otrok in sodelavcev.
V medsebojnih odnosih smo odprti, nastale probleme rešujemo sproti. Stalno se izobražujemo in s tem gradimo pot do sodobnih znanj in do sodobnega vrtca.
Vselej in povsod skrbimo za ugled in kvaliteto VRTCA ŠKOFLJICA.
VREDNOTE VRTCA SO:
•Spoštovanje – v raznolikosti in drugačnosti vseh deležnikov moramo gojiti odprto komunikacijo, ki temelji na medsebojnem spoštovanju, konstruktivni kritiki in kritičnem prijatelju.
•Zaupanje – če zaupamo, potem znamo poslušati in slišati, smo zaupniki, strpni, solidarni, potrpežljivi in sodelovalni.
•Odgovornost – do sebe in drugih. Odgovorni smo, da vsakodnevno poskrbimo za spodbudno učno in varno okolje, v katerem se bodo otroci in odrasli počutili varne, sprejete in spoštovane.
Naši cilji so osredotočeni na otroka, vse naše aktivnosti izhajajo iz otroka, slišan in viden naj bo vsak otrok.
Sledimo temeljnim ciljem in nalogam predšolske vzgoje, ki so zapisani v Zakonu o vrtcih.
Ravnamo v skladu s Kodeksom etičnega ravnanja za delo v vrtcih. Sprejemamo predloge in konstruktivno kritiko in smo odgovorni za svoje delo pri vzgoji in izobraževanju. Upoštevamo interne dogovore in pravila, po katerih se tudi ravnamo.
PREDNOSTNI NALOGI VRTCA
Prednostni nalogi vrtca v tem šolskem letu sta Skupaj gradimo skupnost in Ena, dva, tri, gibajmo vsi!
Gradnja močne in povezane skupnosti je ključnega pomena za uspeh in dobro počutje vseh v vrtcu, tako otrok kot staršev in strokovnih delavcev. Ko govorimo o skupnosti, mislimo na okolje, kjer vsak posameznik prispeva k pozitivnemu razvoju, sodelovanju in vzajemnemu spoštovanju. Vzgojno-izobraževalne ustanove, kot so vrtci, igrajo pri tem osrednjo vlogo, saj so prve ustanove, kjer otroci spoznavajo pomen medosebnih odnosov, solidarnosti in odgovornosti.
Gibanje je ključnega pomena za zdrav in celosten razvoj otrok, saj vpliva na njihov telesni, kognitivni in čustveni razvoj. V vrtcu se zavedamo, da je redna telesna aktivnost nujna za zdravje otrok, prav tako pa krepi njihovo samopodobo, koordinacijo, socialne veščine in koncentracijo. Gibanje smo postavili v ospredje kot eno izmed dveh naših osrednjih prednostnih nalog.